Site Moderasyonu Hakkında Merak Edilenler

Merhaba arkadaşlar,

Sitedeki bazı üyelerimizin üye isimlerinin yanındaki ‘sarı ya da kırmızı renkli konuşma balonlarını’  görmüşsünüzdür. Sarı renkli konuşma balonu görseline sahip üyeler site moderatörleridir. Kırmızı renkli konuşma balonuna sahip üyeler süper-moderatörlerdir. Moderasyon ve moderatörlerin görevlerinden biraz bahsetmek istiyoruz.

KizlarSoruyor.com moderatörleri site üyeleri arasından yönetim tarafından seçilmektedirler ve gönüllü olarak moderasyon yapmaktadırlar. Üyeler moderatör olmak için istekte bulunabilirler ya da site yönetimi bir üyeye moderatörlük teklifi yapabilir.

Her üyenin şikayet ettiği soru ve cevaplar kaydedilmekte ve o paylaşım hakkındaki son kararla karşılaştırılmaktadır. Üyelerin şikayetlerindeki bu başarı oranları kaydedilmektedir. Her ay ihtiyaca göre ya da periyodik olarak yapılan incelemede şikayetlerindeki başarı oranı minimum 90% olan üyelerimize moderatörlük teklifi yapılmaktadır.

Moderatör olabilmek için üyelerin site kurallarını çok iyi bilmesi, site içi paylaşımlarında yapıcı ve yardımcı olması, Türkçe yazım dilini doğru kullanıyor olması gerekmektedir.

Moderatör adaylarına ‘Moderasyon Kuralları’ kılavuzu gönderilmektedir. Bu kılavuz moderasyonun ne demek olduğunu ve nasıl yapıldığını açıklamaktadır.

Moderatör üyeler sitedeki normal paylaşımlarını yaparken bir yandan da sitedeki paylaşımları denetlerler.  Moderatörler bu düzenlemeleri yaptıklarında, kaldırılan cevap ve yorumlar yönetici moderatörlerin önüne gelmektedir ve son onay yönetimdeki moderasyon ekibi tarafından verilmektedir.

mod icon Sarı konuşma balonu: Üye KizlarSoruyor.com moderatörüdür. Cevap ve yorum kaldırma yetkisine sahiptir. Soru kaldıramaz.

mod icon Kırmızı konuşma balonu: Üye KizlarSoruyor.com süper-moderatörüdür. Soru, cevap ve yorum kaldırma yetkisine sahiptir.

Sitedeki sorularınızla ilgili görüş ya da şikayetlerinizi sitedeki KizlarSoruyor isimli üyeye gönderebilirsiniz. KizlarSoruyor isimli üye site yönetiminin moderasyon ekibi tarafından kullanılmaktadır.

KizlarSoruyor.com’da bir soru, cevap ya da yorum kaldırıldığında, cevabı kaldırılan kullanıcıya bir e-posta mesajı gider. Bu mesajda hangi paylaşımının hangi sebepten kaldırıldığı açık ve net bildirilir. Eğer bir paylaşımınız kaldırıldı ve bilgilendirme e-postasyı almadıysanız, e-posta ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz.

Herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen bize yazın.
Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli.

Sevgiyle kalın,
KizlarSoruyor.com Ekibi

8 thoughts on “Site Moderasyonu Hakkında Merak Edilenler

  1. selam site yönetimi hergün girdigim begendigim bir site girdigim zaman en az 6-7 saat takıldıgım bir site hatta hiç çikmadigim bir site bu sitede sizde uygun görürseniz mod luk yapmak istiyorum.

  2. Mod olmak ya da olmamak. işte bütün meselsdfgsdjkghdjkfhgjksfghjhsjg (moderatürlerden dayak yiyor)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s