KizlarSoruyor.com’da Yenilikler ve Pratik Bilgiler

Merhaba,

Sizlerden gelen görüşler doğrultusunda KizlarSoruyor.com’da bazı yenilikler yaptık. Bu yeni özellikleri tanıtmak ve sizlerin fikirlerinizi almak istiyoruz.

Gizli Kullanıcılar gizlendikleri yerlerden çıksınlar!

Gizli Kullanıcılar hakkında şikayetler olduğu kadar bu özelliğin faydalı olduğunu söyleyen üyelerimiz de var. Her iki görüşün haklı yanları olduğunu düşündük ve soru paylaşımlarına gelecek Gizli Kullanıcı cevapları için seçme hakkı getirmek istedik. Artık soru paylaşımı yaparken ‘Gizli Kullanıcılar Cevap Veremesin’ seçeneğini işaretleyerek sorunuza Gizli Kullanıcıların cevap vermelerini engelleyebileceğiz. Bu seçeneği kullanırken soru paylaşımlarına gelecek yanıtların azalma riskini de göz önünde bulundurmamız gerek. Sonuçlar neler olacak, hep beraber takip edeceğiz.

Aynı soruları görmek beni sorun sahibi yaptı!

KizlarSoruyor.com üye sayısı her geçen gün hızla artıyor. Yeni üyeler meraklarını gidermek için aceleci davranabiliyorlar ya da kendi özel durumlarının daha önce sorulmuş sorulardakilerden farklı olduğunu düşünebiliyorlar. Yeni üyelere sitenin içeriğini hatırlatmak, soru ve cevap paylaşımlarını siteye eklemeden önce gözden geçirmek için bir Ön İzleme Sayfası tasarladık.

Artık, soru paylaşımı yaparken ‘Soruyu Gör’ bağlantısına tıkladığımızda  ‘Ön İzleme’ sayfasına yönlendirileceğiz. Ön İzleme sayfasında paylaşmak istediğimiz soruyla alakalı sitede daha önce sorulmuş benzer sorular çıkacak karşımıza. Benzer soruları inceledikten sonra, ‘Yok benim sorum bambaşka, durumum apayrı’ diyorsak, benzer soruların hemen aşağısındaki kutuda paylaşmak üzere olduğumuz soru ve detaylarına kaydıracağız sayfamızı. İmla ve yazım hatalarını düzeltmek ya da benzer soruları inceledikten sonra paylaşımımızın farkını ortaya koymak adına ek bilgi vermek istersek ‘Düzenle’ bağlantısına tıklamamız gerek. ‘Yazdığım herşey noktası, virgülüne, küçük harflerden büyük harflere süper olmuş, hemen paylaşayım’ diyorsak ‘Soru Gönder’ bağlantısına tıklayarak paylaşımı siteye eklemekten başka yapacağımız kalmamış demektir.

Yeni üyeler de kaynaşmak ister. Bazı soruların tekrarlanması kaçınılmaz. Ancak artık biliyoruz ki esmerlerin de kumralların da sarışınların da bu hayatta şansları eşit.

Referans Soru nedir?

ref soru

Soru ve cevap paylaşımı yaparken ‘Referans Soru’ yazısı dikkatinizi çekmiştir. Bu özelliği kullanarak site içindeki bir soruya link verebilirsiniz. Referans soru bağlantısına tıkladığınızda çıkan bölümde ‘Soru No’ yazan yere referans vermek istediğiniz sorunun numarasını yazıp ‘Ekle’ butonuna tıklarsanız paylaşımınızdan istediğiniz soruya referans verebilirsiniz. KizlarSoruyor.com’da herhangi bir soru sayfasındayken tarayıcınızın adres kutusunda yer alan linkte soru numaralarını görebilirsiniz.

Örneğin:

http://www.kizlarsoruyor.com/Diger-Sorulari/29659-kizlarsoruyor-com-hakkinda-bunlari-biliyor.html

Bu sorunun numarası 29659. Soru no yazan boşluğa 29659 yazıp ‘ekle’ butonuna tıkladığınızda paylaşımınız içinde imlecinizin olduğu yerden ‘KizlarSoruyor.com Hakkında Bunları Biliyor musunuz’ sorusuna bağlantı verilecektir.

Referans soru bağlantısı vermenin bir başka yolu da paylaşımınız içinde istediğiniz yerde  “q:29659”  yazmak (tırnak işaretleri olmadan) 29659 örnek soru numarası olarak verilmiştir. 30000 numaralı soruya referans vermek için q:30000 yazmak gerekir.

Şikayetler Şikayetler

Artık cevaplara ve yazı paylaşımlarına yapılan ‘Yorumlar’ da şikayet edilebiliyor. Soru ve cevap paylaşımları şikayetlerinin yanı sıra, yorumların yanındaki ‘Şikayet Et’ bağlantısını kullanarak rahatsız edici yorumları şikayet edebilirsiniz.

İml ve yzm htaLrııııııııııııııı?????!!!! :)=)((( kaldırırlsın

İmla ve yazım hatalarını düzeltmeye çalışan ekibimiz telef olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndan tazminat istemeye karar verdik. Bakanlıktan ve Türk Dil Kurumu’ndan yanıt beklerken geçecek uzun süre zarfında imla ve yazım hataları içeren paylaşımları kaldırma kararı aldık. Internet ortamında yapılan yazılı paylaşımlarda bazı kısaltmalar yapmak, kendine özgü, konuşma diline yakın ifadeler kullanmak kadar doğal bir şey yok. Ancak yazdıklarımızın anlaşılır olması için kriptolojik incelemeye gerek kalmamasına lütfen özen gösterelim.

Lütfen paylaşım yapmadan önce ‘ön izleme’ sayfasında yapmakta olduğumuz paylaşımı inceleyelim, imla hatalarını düzelttikten sonra paylaşımımızı yapalım. En sık rastlanan yazım hataları: GEREKSİZ BÜYÜK HARF KULLANIMI, sesli harflere üye evlat muamelesi, gereksiz tekrarlanan harfleeeeeeerrrrrr.

Yeni moderasyon sistemimizde imla ve yazım hatalarını düzeltme şansımız yok artık. Bu yüzden imla hataları içeren paylaşımlar kaldırılacaktır. Lütfen bu konuda daha dikkatli olalım. Doğru yazılan paylaşımların daha çok yanıt aldığını unutmayalım.

Bazı üye isimleri yanında renkli renkli bişeyler var

Moderatörler!!! Neler çekiyorlar bir bilseniz. Soru kaldırmadıkları halde tüm lafları yemedikleri mi kaldı? Cevap ve yorum kaldırdıkları için taraf tutmakla mı suçlanmadılar? Sevgili moderatörlerimizden gelen istekler doğrultusunda üye isimleri yanlarındaki ikonları değiştirdik. Artık iki farklı renkli moderatör simgeleri göreceksiniz.

mod icon Sarı konuşma balonu: Üye KizlarSoruyor.com moderatörüdür. Cevap ve yorum kaldırma yetkisine sahiptir. Soru kaldıramaz.

mod icon Kırmızı konuşma balonu: Üye KizlarSoruyor.com süper-moderatörüdür. Soru, cevap ve yorum kaldırma yetkisine sahiptir.

Moderatörlük hakkında daha fazla bilgi almak için Site Moderasyonu Hakkında Merak Edilenler başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Hazır fırsatını bulmuşken, ara ara yaptığımız bazı hatırlatmaları yapmak istiyoruz. Bu şekilde aramıza yeni katılan üyeler de site kullanımı hakkında bilgilenebilirler.

Tekrar ve tekrar imla hataları….Lütfen imla kurallarına dikkat edelim.

Cinsellik kategorisinde soru sormak için Xper 3 veya daha üst bir seviyede olmak gerekmektedir. Cinsellik sorularını başka kategorilerde sormayı alışkanlık edinen üyelerin hesapları iptal edilmektedir.

Rahatsızlık duyduğunuz durumları lütfen bize bildirin. Her sorunun, her cevabın, ve her yorumun yanında ‘Şikayet Et’ butonunu göreceksiniz. Aynı şekilde, özel mesajların yanındaki ‘Spam Şikayet’ bağlantısını kullanarak özel mesajlardan rahatsızlık duyduğunuz durumları şikayet edebilirsiniz.

KizlarSoruyor.com hakkında bazı istatistik bilgiler yayınlamıştık…Site kullanımı hakkında merak edilen bazı hususlara cevap vermeye çalıştığımız bu yazıyı yine Blog Sayfamızda okuyabilirsiniz.

KizlarSoruyor.com ekibi olarak sizin fikir ve görüşlerinize büyük önem veriyoruz, hepsini kaydedip, aramızda tartışıyoruz. Bize gelen her mesajınıza cevap vermeye çalışıyoruz. Gözümüzden kaçan birşey olursa lütfen bizi uyarın. Bize İletişim Sayfasından ya da KizlarSoruyor üyesine mesaj atarak ulaşabilirsiniz.

KizlarSoruyor.com ekibi olarak, böylesi güzel bir paylaşım ortamı yarattığınız için sizlere teşekkür ederiz.

9 thoughts on “KizlarSoruyor.com’da Yenilikler ve Pratik Bilgiler

  1. Her yenilik güzeldir.. Ancak daha da güzeli olabileceğini söylemek zorundayım.. Moderatörler için seçtiğiniz konuşma balonu ikonlarını ben sevmedim.. Onlara farklı renkte taç takmayı çok mu gördünüz.?

    Bilhassa Gizli Kullanıcıları engelleme uygulamasını çok yerinde ve doğru buldum.. İmla ve yazım hataları konusunda ben de çok şikayetçiyim ama bunun önüne geçilebileceğini sanmıyorum..

    Tüm yenilikler için teşekkür ederiz.. Ellerinize sağlık.. 🙂

    Saygı ve Sevgilerimle..

    Arzu Breda

  2. bnde sorumla ilgili cevaplar alıyodum ve bana apır sapır yazılar geldi bnde onları bir daha görmek istemediğim için şikayet ettim gerçekten bu yenilikler için teşekürler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s