Soru paylaşımım neden kaldırıldı?

Merhaba,

Kaldırılan paylaşımlar hakkında doğal olarak çok şikayet alıyoruz. Soru paylaşımı kaldırılan üyenin memnuniyetsizliğini anlıyoruz. Ancak paylaşımların belirli bir standartta olması için site kurallarını uygulamak zorundayız.

KizlarSoruyor.com sitesindeki soru paylaşımlarını yönetici moderatörler ve süper moderatörler denetlemektedir. Kullanım Koşulları belgesinde yer alan site kurallarına aykırı paylaşımlar kaldırılmaktadır.

Kaldırılan soru paylaşımları hakkında bilgilendirme iletisi kayıtlı e-posta hesaplarına gönderilmektedir. Aynı bilgiye profil/sorular sekmesinde kaldırılan ve kırmızı ile çerçevelenmiş soru başlıklarının üzerine tıklandığında da ulaşılabilir.

Hem bu konuyu biraz açmak hem de site kullanım kurallarını hatırlatmak amacıyla ‘KizlarSoruyor.com’da soru paylaşımları neden kaldırılır’ listesi hazırladık. KizlarSoruyor.com kullanımı için kapsamlı kurallar KizlarSoruyor.com Kullanım Koşulları belgesinde açıklanmıştır. Bu liste sadece soru paylaşımları hakkındadır.

KizlarSoruyor.com’da soru paylaşımı kaldırma sebepleri nelerdir?

 • Paylaşım soru biçiminde ve içeriğinde olmadığında
 • Soru paylaşımı yanlış kategoride yapıldıysa (Cinsellik kategorisinde olması gereken bir soru başka bir kategoride sorulduğunda paylaşım kaldırılır ve üye uyarı alır. Cinsellike kategorisinde paylaşım yapabilmek için üyenin en az Xper 4 seviyesinde olması gerekmektedir. Xper Sistemi hakkında daha fazla bilgi için: Xper Puan Sistemi sayfası)
 • Yakın zaman önce aynı konuda benzer paylaşım yapılmışsa
 • Hazırlanan anket seçenekleri kurallara aykırıysa
 • Uyuşturucu, terör, kanunsuz uygulamalar ve 18 yaş altında kişiler ile alakalı konular başta olmak üzere, hukuken sakıncalı olabilecek içerik kullanıldıysa (Internet üzerindeki tüm paylaşımlardan paylaşım sahiplerinin sorumlu olduğunu hatırlatırız. Bu konuda ayrıntılı bilgi için: KizlarSoruyor.com Kullanım Koşulları
 • Paylaşım diğer kullanıcıları rahatsız edecek yoğunluk ve açıklıkta cinsellik içeriyorsa
 • Soru paylaşımı yapan 18 yaşının altında olduğu halde hesap açarak Kullanım Koşullarını ihlal ettiyse (18 yaş altı olduğu tespit edilen kullanıcıların hesapları iptal edilir)
 • Çok fazla imla ve/veya yazım hatası ya da gereksiz BÜYÜK HARF KULLANIMI içeriyorsa
 • Kişisel saldırı, rencide edici ifade, hakaret içeriyorsa
 • Aynı paylaşım bir kereden fazla kaydedildiyse ya da siteye bir kereden fazla eklendiyse
 • Paylaşım KizlarSoruyor.com içeriği ile alakasızsa ya da yeterli detay içermiyorsa
 • Paylaşım polemik amaçlıysa ve/veya SPAM ise
 • Herhangi bir üyeyi konu ediniyorsa
 • Politika, din veya futbol konularında tahrik ve polemik için yazıldığı belli ise
 • Arkadaş arama amaçlıysa
 • Başka sitelerden kopya içerik kullanıldıysa, alıntılar kaynak gösterilmeden kullanıldıysa, reklama yönelik link ve içerik paylaşımıysa
 • Kişisel bilgiler paylaşıldıysa

Paylaşımlar yönetici moderatörler ya da süper moderatörler tarafından kaldırılır. Süper Moderatörlerin kaldırdıkları paylaşımlar yönetici moderatörlerin onayıyla ya tamamen kaldırılır ya da gerekli düzenleme yapılarak ya da yapılmadan siteye iade edilir. Dolayısıyla bazı sorular siteden bir süre kalktığı halde tekrar siteye eklenebilir. Site moderasyonu ve moderatörler hakkında daha ayrıntılı bilgi için Site Moderasyonu Hakkında Merak Edilenler başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Teşekkürler
KizlarSoruyor.com Ekibi

23 thoughts on “Soru paylaşımım neden kaldırıldı?

 1. İyide benim sorumun buradaki (Kaldırılma sebepleri) yazan maddelerden hiç biriyle alakası yok ki neden kaldırıldı ?

 2. Bu aralar soru tekrarı sık sık olmakta ve buna bir önlem alınmıyor bu konuyla alakalı daha sıkı çalışma planlarınız arasında yer alıyor mu?

 3. Sorum kaldırılmış. Tamam anlıyorum. Şikayetim de yok haklısınız ama aynı hassasiyeti her zaman bekliyorum. Sadece şunu belirtmek isterim ki aynı soruyu iki kez sormamın sebebi tekrar tekrar yorum alıp puanımı yükseltmek değildi. Aradığım cevabı bulamamamdandı. Yorumları okursanız göreceksiniz zaten. Teşekkürler.

 4. Pingback: Negatif cevaplar « KizlarSoruyor.com
 5. bu konuda bi güncelleme gerekli bence. yoksa paylaşımın kaldırılması çok üye kaybettirir

  • Kaldirilan sorular hakkinda bilgilendirme iletisi uyenin email adresine gonderilmektedir. Ayrica kaldirilan sorular uyenin profilinde “Sorular” sekmesi altinda yer almaktadir.

 6. ok..kaldırıldı..tamam kabul edıyorum ama xper puanıma etkısı olacak mı olmayacak mı yada sicilimi etkileyecek mi ? buna cevap verilebilir mi ?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s