Bir fotoğrafı refere eden paylaşımlar hakkında

Bir süredir kaldırılan soru paylaşımlarıyla ilgili elimize ulaşan soru ve şikayetlerden, bir kararımızı yönetim olarak tam anlamıyla ifade edemediğimizi fark ettik: Bir fotoğrafı refere eden, özetle ‘Nasılım’ diye soran sorular.

Bu tarz paylaşımların birkaç farklı yönü ve farklı kaldırılma sebepleri var. Bunları size kısaca aktarmak istedik.

Profil resmini refere eden sorular:

‘Profilime koyduğum fotoğrafta nasıl çıkmışım’, ‘Resmime bir bakın sizce güzel miyim’ vb. soru paylaşımları kaldırılır. Birinci sebebi, profil resmi değiştirildiğinde sorunun tamamen anlamsız bir hal alması. İkinci bir sebebi ise, bu tarz sorulara verilen istenmeyen bazı yanıtların kurallara uygun olsalar bile moral bozucu etkileriyle negatif bir etki yaratması.

Fotoğrafa link verilerek sorulan sorular:

Üyelerimiz upload sitelerine koydukları fotoğrafların linkini sorularında paylaşabilirler. Fakat burada da linkin aktif olarak kalması, yani soru sorulduktan bir süre sonra linkteki paylaşımın kullanıcı tarafından kaldırılmaması gerekir. Aksi takdirde, soru paylaşımı yetersiz içerik nedeniyle kaldırılır.

Üçüncü şahısların görsellerini refere eden sorular:

Yukarıdaki iki durumdan ayrı olarak bazen başka insanların görsellerini paylaşan sorularla karşılaşıyoruz. ‘Bu çocuk sizce yakışıklı mı’ ‘Sevgilimin saçları kısayken mi daha uzun uzunken mi’ vb. paylaşımlar tamamen hukuki sebeplerle kaldırılır. Üçüncü şahısların kişisel bilgi ve görüntülerini onların izni olmaksızın kullanmanın hukuken sakıncalı olduğunu, buradan sizlere bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Bu konudan bir parça bağımsız olsa da, görsellere ilişkin hukuki bir gerçeği daha hatırlatmamız gerekiyor: Yalnızca sorularda değil, profillerde kullanılan tüm görsellerde de hukuki sorumluluğu üyelere aittir. Bu nedenle, görsel seçimlerinizde özenli davranmanız gerektiğini belirtelim.

KizlarSoruyor.com ile ilgili aklınıza takılan diğer her şey için Yardım sayfamıza göz atabilir ve KizlarSoruyor hesabına mesajla ulaşarak sorularınızı paylaşabilirsiniz.

KizlarSoruyor.com Ekibi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s