Başlığı yetersiz paylaşımlar hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir sıkça rastladğımız bir sorun ile ilgili ufak bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz: Başlığı açıklayıcı olmayan paylaşımlar.

Sizler de mutlaka paylaşımlarınız sırasında fark etmişsinizdir ki, bir yazının başlığı ne kadar açıklayıcı olursa o kadar dikkat çekici oluyor. Kuşkusuz, bunda soruda ifade edilmek isteneni net olarak anlayabiliyor olmanın rahatlığı da önemli bir etken. Bazen, başlık konuya ilişkin yeterli ipuçlarını içermediğinde bizlerin de ufak değişiklikler gerçekleştirdiğimiz oluyor.

Ancak her ne kadar gerekli gördüğümüzde düzenliyor olsak da, bilinçli olarak başlığı yetersiz bırakılmış paylaşımlar yayından kaldırılıyor. Yalnızca tek bir kelimeden ibaret olanlar, noktalama işaretleri veya tesadüfi harflerin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş anlamsız diziler, kelimelerdeki bazı harflerin birden fazla defa kullanılmasıyla uzatılmaya çalışılanlar; “Yetersiz Başlık” etiketiyle kaldırılıyor. Bu nedenle, paylaşımlarınızın kaldırılmaması için, başlıkta da mümkün mertebe anlatıma dikkat etmenizi öneriyoruz. Konunun ana temasını ne kadar açık biçimde ifade edebilirseniz, paylaşımlarınızın o kadar fazla sayıda üyeye ulaşabileceğini hatırlatmak isteriz.

Ufak bir hatırlatma daha: Başlıkları gerekli gördüğümüzde düzenliyor olsak da, yazı içeriğine hiçbir şekilde müdahale etmemekteyiz.

Keyifli paylaşımlar dileğiyle,
Gülcan
KizlarSoruyor.com Ekibi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s