Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmeli mi?

Merhaba Sevgili KizlarSoruyor.com Üyeleri,

“Eski sevgili” diyerek geçmek çok zor değil mi? Sonuçta sevdiğiniz, emek ve zaman verdiğiniz; pek çok şey paylaştığınız bir insan söz konusu…

Bu nedenden olacak ki, “eski sevgili” ile başlayan soru trafiğinin yoğunluğu hem kizlarsoruyor.com’da hem de günlük hayatın içindeki sohbetlerde devam ediyor.

Eski sevgilimi neden unutamıyorum?, Eski sevgilim tekrar arar mı?, Eski sevgilimi tekrar nasıl etkilerim? ve daha fazla pek çok “eski sevgili” konulu soru yanıtlanmayı bekliyor.

eski sevgilinizi ne sıklıkta düşünüyorsunuz

Çevrenizde, “eski sevgili ile yeniden olmaz, unut gitsin” diyenler mi var?

Eski sevgiliden eski sevgiliye fark var! Lütfen bu tür genellemeleri bir kenara bırakın ve yalnızca kendi sağduyunuza ve kalbinize kulak verin. Yanıt sizin içinizde saklı!

Kararı tamamen siz vermelisiniz. Ancak araştırma yaparak derlediğimiz ipuçlarını, eski sevgili ile ilgili bir karar vermenizde size yardımı dokunabileğini umarak paylaşıyoruz.

Unutmayın!

Lütfen unutmayın, her ilişki ve her ayrılık kendine özgüdür. O yüzden aşağıdaki genel ipuçlarını bir formül gibi uygulamaya kalkmayın. Örneğin, eski sevgiliniz size şiddet uyguladığı ya da sizi tehdit ettiği için ayrıldıysanız lütfen uzmanların görüşlerine başvurun.

İşte “eski sevgili” problemini çözmenizde yardımcı olacak ipuçları:

eski sevgili ile yeniden

Eski sevgilinizi ne sıklıkta düşünüyorsunuz?

Diyelim ki ayrılığınızın üzerinden 2 yıl geçti ancak her gün ya da haftada bir kaç kez onu düşünüyorsunuz. Bu onu unutamadığınızın hatta ona karşı yoğun duygular beslediğinizin işaretidir. Bu ölçüde bir yoğunluk varsa, onu aramanıza ya da onun buluşma teklifini kabul etmenize değecektir.

Arkadaşlarınız da onu anıyorlar mı?

Arkadaşlarınızın değil sizin kararınız her şeyden önce gelir. Ancak kimi zaman dostlar, sizin mutluluğunuza dışarıdan/objektif bir gözle daha fazla şahit olurlar. Bu nedenle dostlarınızın, arkadaşlarınızın onu nasıl andığı da karar vermenizde yardımcı olabilir. Dostlarınızın ilişkinizde sizinle ilgili eleştirileri varsa bu eleştirilerde de gerçeklik payı olup olmadığını bir gözden geçirin.

Ayrılığınızın nedeni neydi ve telafi edilebilir mi?

Bunu tespit etmeye çalışın. Kim kimi incitti? Kim diğerinin hatalarını idare etti? Affedilemeyecek bir hata söz konusu oldu? Çevrenizin etkisiyle mi ayrıldınız? Ayrılığa karar veren tam olarak kimdi? Kendinizi sorumlu hissediyor musunuz? Aldattınız mı? Aldatıldınız mı? Özür dilemeniz gerekiyor mu?

Evet insanlar değişebilir!

Karşınızdaki insanın algı seviyesi ve empati yeteneği önemli bir etken. Sorgulamayı başarmışsa değişmesi mümkün. Ayrıca uzun bir ayrılık süresi de olgunlaşmasını sağlamış olabilir. Ona “insanlar asla değişemez” önyargısıyla yaklaşırsanız hata yapabilirsiniz. Ancak değişmemiş de olabilir. Bu olasılıklara kendinizi hazırlayın. Ne bir önyargınız ne de beklentiniz olsun.

eski sevgilim bana tekrar döner mi

Olumsuz bir durumu kaldırabilecek yapıda mısınız?

Eski sevgilinizle görüştüğünüzde o sizin kadar olgun davranamayabilir ve sert sözler sarfedebilir. Ya da size karşı artık yalnızca dosthane hisler beslediğini belirtebilir. Sizinle neden buluştuğunu bilmediğini ifade edebilir.  Hatta buluşma talebinize (sms, whatsapp vs) yanıt bile vermeyebilir. Bu tür durumları kaldıramayacağınıza inanıyorsanız kendinizi, görüşmeye ve o stresi yaşamaya zorlamayın. Sakinseniz, gururunuza söz geçirebiliyorsanız ve bir görüşme ile kaybedecek bir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız rahatlıkla adım atabilirsiniz.

Kaldığınız yerden aynı hızla devam edeceğiniz yanılgısına kapılmayın!

eski sevgili ile buluşmak

Onu tekrar tanımaya ve kendinizi tanıtmaya ihtiyacınız olacak. Sakın bir anda onun çok üstüne gitmeyin. Belki de 1-2 kez görüşmenin ardından bu işin yürümeyeceği sonucuna siz varacaksınız. Ancak kendinizi umursamaz gösterecek taktiklere de başvurmayın. Sadece sakin ve sabırlı olun. Acele etmeyin.

Eski sevgili söz konusu olduğunda asla yapılmaması gerekenler adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Bol şans!

Eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorumlarınızı paylaşın!

Sevgiler

Deniz
KizlarSoruyor.com Ekibi

One thought on “Eski sevgili ile yeniden bir araya gelmeli mi?

  1. bir kere ipler kopunca bir daha eski heyecan eski tatlar alınmıyo ben çok denedimm sonuç aynı ne o değişiyo ne sen biz erkeklerde değişirsen etrafındakiler değişmişsin demez dönek derler onun için bunu erkeklerden beklemek bence sosyolojik yapımız itibariyle çok zor..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s