Türk İnternet Girişimine ABD’de Yatırım: GirlsAskGuys.com

Türk girişimcinin kurduğu sosyal paylaşım platformu GirlsAskGuys.com ABD’li yatırımcılardan 1 Milyon dolar yatırım aldı; Square’in kurucusu Jim McKelvey de şirketin danışma kuruluna katıldı.

Kadının ve erkeğin hayata dair her konuda soru sorabildiği ve soruları cevaplayarak birbiriyle fikir alışverişinde bulunabildiği bir sosyal paylaşım platformu olan GirlsAskGuys.com Tolga Tanrıseven tarafından ABD’de kuruldu. Kadınlar ve erkekler arasında açık bir diyalog ve daha güçlü bir iletişim olanağı sunmak amacıyla yola çıkan Tanrıseven’in hedefi insanların karşı cins hakkında kolaylıkla bilgi alışverişinde bulunabileceği bir topluluk yaratmaktı.

Hızla büyüyen platformun ABD’deki başarısının ardından sitenin Türkçe versiyonu KizlarSoruyor.com kuruldu ve kısa sürede en çok ziyaret edilen Türkçe siteler arasına girdi.

ABD’li yatırım şirketlerinden 1 Milyon dolar yatırım!

GirlsAskGuys.com, geçtiğimiz ay O’Brien Capital’dan 800 bin dolar ve diğer yatırımcılardan 200 bin dolar olmak üzere toplam 1 Milyon dolar yatırım aldı. O’Brien Capital’ın kurucusu Bob O’Brien aynı zamanda GirlsAskGuys.com’un danışma kuruluna katıldı.

“Gelişimindeki bu önemli dönüm noktasında GirlsAskGuys ekibi ile ortaklığımız, bizi inanılmaz bir şekilde heyecanlandırıyor. İnşa ettikleri online topluluğun büyüme hızı, geçtiğimiz sene büyük bir patlamayla kendini gösterdi. Bundan sonraki geliştirmeler sayesinde, kullanıcı deneyiminin de gelişeceğine ve platformun istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürüceğine inanıyoruz.” Bob O’Brien

Silikon Vadisi’nin tanınmış ismi de artık danışma kurulunda

Bob O’Brien’in yanı sıra Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin mobil ödeme şirketi Square’deki ortağı Jim McKelvey de GirlsAskGuys danışma kuruluna katıldı.

Ayda 5 milyonu aşkın tekil ziyaretçi

GirlsAskGuys.com ayda 5 milyonu aşkın tekil ziyaretçi çekiyor. Platform, %75’i 18-30 yaş aralığında bulunan ve birbirlerinden oldukça farklı demografiye sahip aktif üyeleriyle geniş bir pazarlama potansiyeline sahip.

GirlsAskGuys.com toplam 2 milyona yakın soru ve 15 milyonu aşkın cevapla, kullanıcılar tarafından yaratılmış özgün içerik açısından sürekli artan zenginliğini ortaya koyuyor.

2014 yılında yeni tasarım, mobil uygulamalar ve İspanyolca versiyon

3 kıtada yerleşik 15 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen ve yürütülen platform 2014 yılı başında mobil kullanıma yönelik yeni tasarımı ve mobil uygulamalarıyla ziyaretçilerinin karşısına çıkacak. Platformun İngilizce ve Türkçe dışındaki dillerde versiyonları da yolda. İlk olarak İspanyolca versiyonun Nisan 2014 tarihinde yayına başlaması hedefleniyor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s