Çekici bir kadın olmanın tuhaf ama gerçek 6 kuralı

Biz kızların işi zor… Hoşlandığı kişiden o beklediği teklifi alabilmek, teklifi aldıktan sonra ilk randevuda çekiciliği sürdürmek, ilişki süresince cazibeyi korumak… Bunlarla baş etmek için sık sık birbirimizden ve erkeklerden yardım istediğimiz oluyor;)

Nasıl çekici olabilirim? Kızların neyi çok çekicidir? Hangi kız daha çekici? Güzel ve çekici bir kadın denince aklınıza nasıl bir tip geliyor? Nasıl çok çekici olabilirim? Kızların yüzündeki çekici özellikler hangileridir?

Kızlar, artık bildiğimiz yöntemleri sorgulamanın zamanı gelmiş olabilir… Araştırmalarda, erkeklerin verdiği tepkiler ve yanıtlar, aşağıdaki 6 kuralı ortaya koyuyor. Erkekler, lütfen siz de okuyun? Katılıyor musunuz bu araştırma sonuçlarına, bilmemiz gerek!

1-Kırmızı giyin!
Evet bu kadar basit! Kan kırmızısının, erkekler üzerindeki baştan çıkarıcı gücü inkar edilemez. Bir araştırmaya göre kırmızı giyen bir kadın, beyaz giyen bir kadına oranla %56 daha yüksek flört teklifi alma şansına sahip oluyor. Çünkü erkekler bu şekilde kodlanmış. 10.000 yıl öncesinde de insanlar karşı cinse duyulan ilgiyi, yüz “kızarması” şeklinde dışarı vuruyordu. Bu temel içgüdüyü kullanmanız size avantaj sağlar.

nasıl çekici olabilirim- kırmızı elbise - 2013

2-Dudaklarınızda kırmızı kullanmayın
Yine bir araştırmaya göre, erkeklerin en çekici bulduğu ruj renkleri, uçuk pembe ve belli belirsiz (doğal) diğer renkler. Teniniz ne kadar açık renkliyse o kadar açık bir pembe kulanmanızda fayda var. Koyu tenliler ise şarap rengine yakın pembeleri tercih edebilirler. Özetle, rujunuzun rengini, dudağınızın renginden çok az bir miktar daha koyu seçin. Bilindik kozmetik markaları yerine, sizi farklı hissettirecek, doğal renk ve koku aromalarına sahip organik kozmetik markalarını deneyin.

3-Gülümseyin
Gülümsemek kadar çekicilik dozunuzu katlayan bir şey yok diyebiliriz. Erkekler, arkadaş canlısı ve gülümseyen bir kadını, çok güzel ama asık suratlı bir kadına tercih ederler. Gülümsemenizi güzelleştirmek için diş sağlığınıza önem verin…

gülümseyin

4- Saçlarınızın sağlıklı, parlak ve hacimli görünmesini sağlayın.
Saçlarınıza yalnızca özel günlerde değil, her gün özenli davranmanız çekiciliğiniz açısından önemli. Temiz olmasına dikkat edin. Bir de hacim veren köpük ya da spreylerle saçınıza biraz destek olun. Bu arada hacimli görünüm konusuna sıkıntınız varsa şunu belirtmeliyim, market şampuanlarından uzak durun. Aktarlardan ya da güvendiğiniz herhangi bir doğal ürün satıcısına uğrayın ve o çirkin(!) görünümlü ve kokusu hiç de cazip olmayan sabunlardan birini alın. Uzun vadede saçınızın şampuan kullandığınız dönemlere oranla çok daha mutlu ve hacimli olduğunu göreceksiniz. İnce telli ve az saçı olan biri olarak, çitlembikli-zeytinyağlı sabun kullanıyorum ve hiçbir şampuana değişmem diyebilirim.

5- Erkekler fresh kokuları ve çiçek kokularını seviyor.
Herkesin baharatlı, şekerli o bildik marka parfümleri-ya da onların sahtelerini- kulandığı bir dünyada siz farklı olun. Erkekler aslında bu kokulardan hiç hoşlanmıyor. Hele de bütün şişeyi başınızdan aşağı dökmüşçesine parfüm kullanıyorsanız… Oysa örneğin, Rebul’un yaseminli kolonyasının pek çok parfümden çok daha güzel olduğunu ve inanılmaz bir şekilde arkadaş ortamındaki erkeklerden de bu kolonyanın “bu parfümün adı nedir, çok güzelmiş” vs şeklinde övgü aldığına şahit oldum. Mutlaka parfüm kullanacaksanız da fresh kokuları ve çiçek kokularınız tercih etmenizde fayda var.

6- Mimiklerinizi kullanın
Gözlerinizi kırpmak, başınızı sallamak ve kendinize has çeşitli mimikler yapmak sizin için avantaj… Araştırmalara göre, hareketli ve canlı bir yüz erkeklere “ dışa dönük” olduğunuz sinyalini veriyor ve çekici gösteriyor.

yüz hareketleri mimikler

Sevgiler

Arzu
KizlarSoruyor.com Ekibi

2 thoughts on “Çekici bir kadın olmanın tuhaf ama gerçek 6 kuralı

  1. // vay be çok iyi, kırmızı renk konusunda kesinlikle hemfikirim, yani herbir madde de baya etkili ama elbise için kırmızı renk özellikle de beyaz tenliler için büyük bir handikap, ikinci en etkili özellik ise benim açımdan gülümseme ve olumlu-pozitif düşünceye sahip bir bayan olması, ve diğerleri diye devam edip gider …
    //

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s