Sevgililer Günü’nü kutlamanın 5 yaratıcı ve çılgın yolu!

Merhaba Sevgili KizlarSoruyor.com Üyeleri,

Sevgililer Günü yaklaşırken, sizlerden gelen sorularda ve yorumlarda da bu konuya odaklanıldığını gözlemliyorum. İşte tebessüm ettiren bazı sorular 🙂

14 Şubat’ın yaklaşıyor olması, birine çıkma teklif ettiğimizde şansımızı arttırır mı?

Sevgililer Günü geçse de kurtulsak diyenler?

Kimler “belki ayrılırız” düşüncesi ile hediye almayı son güne bıraktı?

Sevgililer gününden kaçma bahanesi… Sizce de çirkin değil mi?

Sevgililer Günü’nde sevgiliniz hediye almazsa ayrılır mısınız?

Anti-Valentines-Day

Bütün o şaşalı, kırmızı güllü, kalp çikolatalı, I love you peluş hayvanlı Sevgililer Günü dünyasından sıyrılıp gerçek çılgınlığa adım atmak isteyenler peşimden gelsin. Şimdi size sevdiğinizle gerçekten unutulmaz deneyimler yaşayabileceğiniz, hatta birbirinizi daha iyi tanıyabilmenizi de sağlayabilecek, bal gibi tatlı sohbetler etmenizi sağlayacak, sizi çok daha fazla yakınlaştıracak ve 14 Şubat 2014 Sevgililer Günü‘nü unutulmaz kılabilecek önerileri sıralıyorum!

sevgililer günüüüüü

1- Birbirinizde en çok sevdiğiniz 10 şeyin listesini yapın. Bunları cüzdanlarınıza sığabilecek boyutta birer karta yazın. Daha sonra kartları PVC kaplatabilir ve sürekli yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu kartlar her gözünüze çarptığında hem sizi hem de sevgilinizi olumlu yönde telkin edecektir.

2- Birlikte gönüllü olun. Huzurevi, engelliler merkezi ya da hayvan barınağını birlikte ziyaret etmeniz oldukça anlamlı ve unutulmaz bir Sevgililer Günü geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Sevgililer Günü’ne “tüketim’e teşvik ediyor” şeklinde yapılan eleştirilerin haksız olmadığı artık kabul edilen bir gerçek. Siz gönüllülük yaparak geçireceğiniz bir günle, bu tüketim algısının dışına rahatlıkla çıkabilirsiniz. Bu arada gönüllülük işini fazla gözünüzde büyütüp karmaşıklaştırmayın, çünkü bu adım atmanızı engelleyebilir. Eğer huzurevi, barınak vb bir merkezi ziyaret etmek zor geliyorsa sadece şunu yapın: Sevdiceğinizle birlikte yemek pişirin ya da hazır, sıcak yiyecek satın alarak yine sevdiceğinizle birlikte mahallenizdeki yoksul insanlara, sokak çocuklarına dağıtın. Ya da hayvanlar için mama ve su kabı temin ederek mahallenizi bir uçtan bir uca birlikte tarayın. Tüm bunları sevgilinizle yapmaktan büyük bir haz duyabilirsiniz.

3- Sevdiğinize nefes armağan edin. Ona dalından koparılmış “solmaya mahkum” çiçekler yerine saksı çiçekleri armağan edin. Yalnızca evine değil, iş yerine de saksı çiçekleri gönderin. Ve üzerine kendi el yazınızla çiçeğin nasıl bakılacağını yazın. Bir adım daha öteye geçip, sevgilinizin adına fidan dikebilirsiniz. İşte bu inanılmaz “havalı” olur! Google’da arattığınızda bu konuda işinizi kolaylaştırabilecek pek çok sivil toplum kuruluşu olduğunu görebilirsiniz. İşte benim karşıma çıkanlar:

-Çekül Vakfı

-Tema Vakfı

-Akadder

sevgililer_gunu

4- Birbirinizin öğrencisi olun. Sevgililer Günü’nde her ikiniz de birbirinize üçer şey öğretmek üzere hazırlık yapın. Bunlar çok ufak tefek şeyler olabilir. Örneğin sevgiliniz kahve yapmayı bilmiyorsa ona kahve yapmayı öğretin. Sevgiliniz futbol kurallarından anlamıyorsa ona futbolun kurallarını, basit bir yoga hareketini, örgü örmeyi, balık tutmayı ya da şarap şişesinin nasıl açıldığını öğretin. Neyi öğreteceğiniz tamamen size kalmış. Yeter ki eğlenirken öğrenebileceğiniz bir şey olsun. Bu sizin etkileşiminizi derinleştirecek. Üstelik oldukça da romantik bir atmosfer yaratacaktır.

lovers teach

5- Kendinizi geliştirmek istediğiniz ya da hayalini kurduğunuz bir konuda birlikte adım atın. Bu adım, sık sık geriye dönüp 14 Şubat 2014’ü güzellikle anmanızı sağlayacaktır. Bu açıdan mükemmel bir deneyimdir. Peki nasıl yapacaksınız? 14 Şubat 2014 Cuma günü, sevgiliniz eşliğinde ne zamandır kayıt olmayı ertelediğiniz İspanyolca kursuna kaydınızı gerçekleştirin. Aynı şekilde sevgilinizin dağcılık eğitimi kaydında ve malzeme alışverişinde de siz onun yanında olun. Bu şekilde çok renkli bir gün geçirdiğinizi ve bu adımlarda birbirinize destek olmanızın ne kadar romantik olduğunu fark edeceksiniz.

Ve sevgili jwin1903‘ün dikkat çektiği Sevgililer Günü’nde evcil hayvan almayın uyarısına ben de bir ekleme yapmak isterim: Lütfen Sevgililer Günü için birbirinize canlı hayvan hediye sürprizi yapmayın. Özellikle petshoplardan hayvan satın almayın. En doğrusu, sevgilinizin barınaktan bir hayvanla karşı karşıya gelip, birlikte “birbirlerini” seçmeleridir. Sevgilinizin bu sorumluluğu alıp alamayacağı biraz da o sırada belli olur. Eğer yukarıdaki önerilerden 2 no’lu olanı uygulayacaksanız ve bunu hayvan barınağı ziyareti ile yapacaksanız, can dostlarınızı seçmek üzere hem sizin hem de sevgiliniz için güzel bir fırsat olabilir.

canlı hayvan almayın

Sevgiler

Arzu
KizlarSoruyor.com Ekibi

One thought on “Sevgililer Günü’nü kutlamanın 5 yaratıcı ve çılgın yolu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s